با توجه به حجم بالای خسارت‌های ناشی از سیل در استان‌های شمالی و ضرورت امدادرسانی به هموطنان گرامی معاونت روابط عمومی و تبلیغات سپاه انصارالحسین(ع) استان همدان پیامی صادر کرد.
به همت گروه جهادی «شهید همدانی» ملایر ۲۵ سبد معیشتی بین خانواده‌های نیازمند در منطقه شمس‌آباد توزیع شد.
فرمانده سپاه ناحیه همدان اعلام کرد : در راستای کمک به هم وطنان آسیب دیده در سیل اخیر استان های گلستان و مازندران کلیه حوزه های مقاومت بسیج شهرستان همدان برای جمع آوری کمکهای مردمی و ارسال در سریعترین زمان ممکن آماده هستند .
مسئول بسیج سازندگی سپاه انصارالحسین (ع )استان همدان با بیان اینکه سال آینده ۴۰ هزار پروژه محرومیت‌زدایی داریم و از این تعداد، ۱۰۴۰ پروژه مربوط به استان همدان است گفت: باید دانش خود را کاربردی و اقتصادی کنیم و اقتصاد ما باید در برابر تکانه ها، فشار ها و تحریم ها مستحکم شود.
رئیس سازمان بسیج مستضعفین با بیان اینکه سپاه از ۲۸ اسفند درمناطق سیل‌زده حضور دارد،‌ گفت: در ۲ روز آینده بازسازی منازل را آغاز می‌کنیم؛ هم‌چنین ۱۵ استان معین برای کمک به سیل‌زدگان استان‌های گلستان، مازندران و خوزستان با امکانات و تجهیزات‌شان مأموریت یافته‌اند.
سردار بابایی با اشاره به هزار بسیجی استان به کمک سیل‌زدگان مازندران شتافتند، گفت: حضور گروه‌های جهادی مازندران در مناطق سیل‌زده ادامه دارد.
فرمانده سپاه نینوای استان گلستان گفت:گروه‌های جهادی نیز از همان لحظات نخست خود را به مناطق سیل‌زده رساندند و اکنون نیز یک‌هزار و ۵۰۰ نیروی جهادی در این مناطق حضور دارند.
رییس سازمان بسیج سازندگی کشور گفت: در راستای کمک به حل مشکل و امدادرسانی به آسیب دیدگان سیل زده استانهای مازندران، گلستان و خراسان شمالی، ۲۰۰ گروه جهادی بومی در حال خدمت رسانی هستند.
به همت قرارگاه جهادی شهید احمد کاظمی در ایام عید ۷۰۰ جهادگر در منطقه هشتبندی میناب مشغول به فعالیت هستند.
سرهنگ اصغری رئیس سازمان بسیج سازندگی استان تهران به مناسبت عید نوروز و آغاز فصل بهار؛ این عید باستانی را به هم ‌میهنان عزیز به ویژه جامعه هدف این سازمان تبریک گفته و از همه هموطنان تقاضای کمک به مردم سیل زده استان های شمالی داشتند.
بیش از ۲۰۰ گروه جهادی سپاه حضرت سیدالشهدا (علیه السلام) استان تهران به مناطق محروم و کم برخوردار اعزام شدند.
مسئول سازمان بسیج سازندگی استان قم تصریح کرد: اردوهای جهادی به خصوص در ایام تعطیلات نوروز، نشان دهنده عزم و ایمان بالای جوانان انقلابی در مسیر محرومیت زدایی است.
همزمان با ایام تعطیلات نوروزی، گروه جهادی "سلام" از گروه های جهادی طلبه -دانشجویی استان قم در مناطق محروم استان های فارس و اصفهان به امر خدمت رسانی می پردازند.
به همت گروه جهادی "جواد الائمه(ع)، ۳۵۰۰ بسته مواد غذایی و البسه در منطقه محروم شهرقائم و اطراف مسجد مقدس جمکران توزیع شد.
شش منزل مسکونی در سیروان با حضور فرمانده سپاه اميرالمومنين(ع) استان ایلام افتتاح و تحویل مددجویان شد.
مسئول مرکز مطالعات و هدایت حرکت های جهادی سازمان بسیج سازندگی گفت: بیش از ۱۶۰۰ دانشجو در قالب ۱۳ گروه جهادی در نوروز امسال در مناطق محروم کشور فعالیت جهادی و سازندگی خواهند داشت.

صفحات

تازه ها