دوشنبه 1399/12/04 - 08:52 alborz-admin
به همت جهادگران حوزه بسیج 121 شهید مهدی باکری کرج؛

تهیه و توزیع ۵۰۰ پرس غذای گرم بین نیازمندان و کارتن خواب ها

فرمانده حوزه بسیج 121 شهید مهدی باکری کرج از تهیه و توزیع 500 پرس غذای گرم بین نیازمندان و کارتن خواب ها به همت جهادگران این حوزه بسیج خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بسیج سازندگی استان البرز ؛ پاسدار وحید جعفری ضمن تبریک میلاد با سعادت نهمین اختر تابناک آسمان ولایت و امامت امام جواد(ع) و حضرت علی اصغر(ع) گفت: بسیجان و سپاهیان همواره به نوع ‌دوستی و مهربانی زبانزد بوده، هستند و همیشه در خط مقدم ایثار و فداکاری، دوستی و مهربانی ایستادند؛ اکنون نیز در شرایط سخت کرونایی نیازمندان را فراموش نکرده، هر پایگاه و حوزه بسیج بر حسب توان خود دست نیازمندان را گرفته‌ است.

وی افزود: توانستیم با کمک خیرین و نیکوکاران، ۵۰۰ پرس غذای طبخ و در بین کارتن خواب ها و خانواده های نیازمند توزیع کنیم و باتوجه به شیوع موج جدید ویروس کرونا و لزوم جدی گرفتن اصول بهداشتی؛ کار طبخ، بسته بندی و توزیع این ۵۰۰ پرس غذای گرم با رعایت کامل شیوه نامه‌ های بهداشتی انجام شد.

فرمانده حوزه ۱۲۱ شهید باکری کرج بیان کرد: اکثر ما در خانه های خود و در کنار بخاری و شومینه در این فصل زمستان احساس سرما می کنیم، ما به امید خدا توانستیم یک وعده غذای گرم در این سرما برای نیازمندان که با توجه به مشکلات پیش آمده از خانه و خانواده تردد شدند، آماده و توزیع کنیم، خیلی خوب است، اکثر این عزیزان که چندین سال کارتن خواب شدند، می گفتند الان چند وقتی است که غذا نخوردیم و فقط بیسکویت و نان خالی خوردیم و به کل طمع و مزه غذاها از یادمان رفته و این غذای گرم حکم خانه و خانواده را برای ما دارد.

پاسدار وحید جعفری تصریح کرد:عده ای معتقدند توزیع یک وعده غذای گرم در میان کارتن خوابها و نیازمندان مقطعی است اثرگذاری چشمگیری ندارد و کمکی به بهتر شدن شرایط آنها نمی کند اما این هم یک راهی برای شناسایی افراد کم برخوردار و آشنایی و حل مشکلات آنها است. یک وعده غذای گرم شاید برای خیلی ها تبدیل به عادتی روزمره شده باشد اما برای گروه هایی از جامعه شبیه یک رویا است.

فرمانده حوزه ۱۲۱ شهید باکری کرج در پایان گفت: در این مدت و با توجه به نیاز خانواده هایی که شناسایی کرده بودیمخیران و نیکوکاران را جذب و مشکل اکثر کارتن خوابها و خانواده های نیازمند را حل کردیم برای مثال پدر خانواده ای از اعتیاد رنج می برد با هماهنگی فرد مورد نظر به یکی از مراکز اعتیاد معرفی شد دندان هایش همه از بین رفته بود و دندانپزشک معرف ما دندان های وی را درست کرد و پس از ترک اعتیاد این فرد را صاحب شغل کردیم تا از راه درست درآمدزایی کند و در خانوادهدهای نیازمند هم که شناسایی کرده ایم جهیزیه و ... کمک کرده ایم انشالله شاهددروزی باشیم که فقر از بین مردم کشور عزیزمان ریشه کن شود.