پنجشنبه 1400/01/26 - 10:18 alborz-admin
معاون هماهنگ کننده سپاه امام حسن مجتبی (ع) استان البرز

331 پروژه محرومیت زدایی در شرایط کرونایی اجرا شد/راه اندازی 32 کارگاه اشتغالزایی در البرز

معاون هماهنگ کننده سپاه امام حسن مجتبی (ع) استان البرز از راه اندازی 32 کارگاه اشتغالزایی در البرز خبر داد و گفت: 331 پروژه محرومیت زدایی نیز در طرح حاج قاسم سلیمانی اجرا شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بسیج سازندگی استان البرز ؛ معاون هماهنگ کننده سپاه امام حسن مجتبی (ع) استان البرز در گفت و گو با واحد خبری بسیج سازندگی  از اجرای طرح شهید حاج قاسم سلیمانی با همکاری وزارت بهداشت و سازمان بسیج به صورت محله محور و با هدف مقابله با ویروس منحوس کرونا و عواقب ناشی از آن خبر داد و گفت: این طرح دفاع زیستی را به دفاع مقدس پیوند زد.

وی مطرح کرد: 4 هزار و 235 نفر بسیجی در قالب 2 هزار و 400 گروه جهادی نظارتی، حمایتی، رهگیری و مراقبت در این طرح فعال شدند و از این تعداد، 961 نفر در قالب تیم های رصد و شناسایی با مراجعه به درب منازل، اقدام به غربالگری افراد و شناسایی مبتلایان به کرونا و ارائه خدمات معیشتی و درمانی و نیز معرفی آن ها به مراکز جامع سلامت و شبکه های بهداشت کردند.

معاون هماهنگ کننده سپاه امام حسن مجتبی (ع) استان البرز با اشاره به ایفای نقش 120 نفر از بسیجیان و جهادگران در امر تغسیل و تدفین اموات کرونایی بیان کرد: 535 تیم حمایتی و 508 تیم نظارتی نیز به منظور حمایت از مبتلایان به کرونا و نظارت بر رعایت پروتکل های بهداشتی فعال و 120 پزشک، 456 پرستار و 288 بهورز نیز در قالب 57 تیم در این زمینه بکارگیری شدند.

سرهنگ پاسدار شادمان با بیان اینکه 120 هزار و 690 نفر از سرپرستان خانواده ها نیز به عنوان سفیران سلامت در این طرح مشارکت داشتند، اظهار کرد: پیرو فرمایشات مقام معظم رهبری در خصوص نمایش جلوه هایی از حکومت مهدوی با مواسات و همدلی، 11 مرحله رزمایش کمک مؤمنانه در تمام شهرستان های استان البرز اجرا شد.

وی افزود: این رزمایش ها در قالب اهدای بسته های معیشتی و بهداشتی، غذای گرم، کارت هدیه، تبلت، لوازم التحریر و پوشاک دانش آموزان نیازمند، اهدای جهیزیه به زوج های کم برخوردار و نیز اجرای نهضت تسویه بدهکاری های نیازمندان با صرف 400 میلیارد تومان برگزار شد. همچنین آزادسازی 198 زندانی جرائم غیرعمد با مشارکت خیرین و سازمان زندان ها و اقشار بسیج صورت گرفت.

معاون هماهنگ کننده سپاه امام حسن مجتبی (ع) استان البرز از اجرای 331 پروژه محرومیت زدایی و مرمت و بازسازی 256 خانه محروم خبر داد و خاطرنشان کرد: راه اندازی 32 کارگاه اشتغالزایی و رفع موانع 26 کارگاه و کارخانه تولیدی نیز منجر به اشتغال 2 هزار و 200 نفر از مردم این استان شد. همچنین با راه اندازی 170 کارگاه تولید ماسک، 4 میلیون و 300 هزار ماسک تولید و توزیع شد.

سرهنگ پاسدار شادمان، راه اندازی پویش هر خانه یک پایگاه سلامت و تجلیل از کادر درمان را نیز از دیگر اقدامات انجام شده در راستای طرح حاج قاسم سلیمانی برشمرد و گفت: همچنین در این طرح نسبت به برگزاری مراسم برای درگذشتگان کرونایی که به دلیل شیوع این ویروس امکان برگزاری مراسم فراهم نبود، با همکاری مساجد در زمان مناسب اقدام شد.

وی اظهار کرد: در گام پنجم این طرح نیز، اعلام آمادگی کردیم تا با همکاری خیرین، گروه های جهادی، بسیجیان و نیروهای داوطلب مردمی به یاری کادر درمان و مردم بشتابیم. ما با تمام ظرفیت و توان سپاه و بسیج و بدون هیچ منتی در خدمت سلامت مردم هستیم و این امر را وظیفه انقلابی و شرعی خود می دانیم.

معاون هماهنگ کننده سپاه امام حسن مجتبی (ع) استان البرز در پایان اظهار امیدواری کرد که با استمداد از روح بلند و مردمی و جهادی حاج قاسم سلیمانی بتوانیم بار دیگر این بحران را مهار کنیم و از تمام مردم و کسبه ای که با وجود مشکلات اقتصادی کشور نهایت همکاری را با کادر درمان دارند تشکر و قدردانی کرد.

افزودن دیدگاه جدید

About text formats

Restricted HTML

  • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
کد امنیتی
لطفا به این سوال برای جلوگیری از ارسال اسپم پاسخ دهید.

پایتخت ایران کجاست؟ (به فارسی تایپ کنید)