به همت حوزه ۱۱۶ حضرت مریم (س) در هفته بسیج برگزار شد؛
شناسه خبر :۱۰۰۹

نمایشگاه اقتصاد مقاومتی حصار

به مناسبت هفته بسیج نمایشگاه اقتصاد مقاومتی بانوان محله مهربانی منطقه حصارکرج به همت حوزه ۱۱۶ حضرت مریم (س) اقتتاح شد .
نسخه مناسب چاپ

به گزارش روابط عمومی بسیج سازندگی و به نقل از خبرگزاری بسیج از کرج ، به همت حوزه ۱۱۶ حضرت مریم (س) به مناسبت هفته بسیج نمایشگاه اقتصاد مقاومتی بانوان محله مهربانی واقع در حصار. خط ۴. خیابان شهید بهشتی. جنب مسجد صاحب الزمان(س) پایگاه بسیج شهید بهشتی افتتاح شد .

این نمایشگاه که تا پنجشنبه ۹ آذر ادامه دارد، به معرفی تولیدات زنان سرپرست خانواده، مهارت‌ها و ظرفیت کارآفرینی آن‌ها می‌پردازد.

زنان سرپرست خانواری که در این نمایشگاه حضور دارند معتقدند که انجام طرح‌های ستاد توانمندسازی بانوان باعث شده تا بسیاری از زنان سرپرست خانواده و دختران بد سرپرست نه‌تنها یک حرفه یا فن را آموزش ببینند و صاحب شغل شوند، بلکه حتی برخی از این زنان موفق شده‌اند حالا به‌عنوان یک کارآفرین در جامعه مطرح شوند.

کارآفرین حاضر در نمایشگاه در گفتگو با خبرنگار بسیج با بیان این مطلب که زنان سرپرست خانوار علاوه بر مشکلات مادی، مشکلات روحی هم دارند، گفت: به همین خاطر کمک به آموزش آن‌ها در فضایی امن و آرام، باعث می‌شود این زنان برای ساعاتی در روز مشکلات خود را فراموش کنند.

وی با اشاره به تداوم حمایت‌ها پس از پایان مرحله‌ی آموزش تا رسیدن زنان سرپرست خانوار به یک شغل پایدار تصریح کرد: این اتفاق باعث می‌شود تا زنان و دختران ما به معنای واقعی کلمه توانمند شوند و حتی برخی به‌عنوان کارآفرین و مدرس فرصت‌های شغلی تازه‌ای برای سایر زنان و دختران فراهم کنند.

وی تأکید کرد که در این رویکرد و با برنامه‌ای که ستاد توانمندسازی زنان دارد، کسانی که به این دوره‌های آموزشی قدم می‌گذارند، هم یک حرفه را یاد می‌گیرند، هم به یک شغل دست پیدا می‌کنند و حتی می‌توانند به‌عنوان یک کارآفرین با یک تولیدکننده جدید، ‌وارد بازار شوند و کسب‌وکارشان را رونق بخشند و برای دیگران هم فرصت شغلی ایجاد کنند.

    دیدگاه ها

    • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
    • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
    • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

    تازه ها