مسئول بسیج سازندگی استان البرز:
شناسه خبر :۱۰۲۱

ارسال کانکس اصلی ترین نیاز مردم منقطه زلزله زده است

مسئول بسیج سازندگی استان البرز گفت :در زمان حاضر مردم منطقه زلزله زده غرب کشور فقط نیاز به کانکس و سرپناه موقت دارند.
نسخه مناسب چاپ

به گزارش روابط عمومی بسیج سازندگی البرز، سرهنگ پاسدار علی ترکاشوندمسئول بسیج سازندگی استان البرز صبح امروز در حاشیه آیین بدرقه کانکس های تهیه شده توسط بسیج اصناف استان البرز گفت :امروز به همت بسیج اصناف، بازاریان و خیرین ۵۴ دستگاه کانکس به روستاهای زلزله زده ای که استان البرز معین آن ها شده، ارسال می شود که ۶ دستگاه آن شامل سرویس بهداشتی و حمام است.

وی از مردم البرز خواست نسبت به ارسال مواد غذایی، پوشاک و... به صورت جدی خودداری کنند و تمام توان و ظرفیت خود را صرف تامین کانکس و سکونت گاه های موقت کنند.

وی با بیان اینکه تعداد کانکس های ارسالی از سوی بسیج اصناف و بازاریان به ۱۰۰ کانکس افزایش خواهد یافت، اظهار داشت: در حال حاضر ۲۰ کانکس در منطقه داریم که با کانکس های ارسالی جدید، بر برای ۱۲۰ خانوار کانکس تهیه شده است.

ترکاشوند گفت: قرارداد خاتم الانبیاء (ص) نیز نسبت به تهیه کانکس اقدام کرده ولی با توجه به ۱۲ هزار خانوار موجود در کل منطقه زلزله زده، ساخت، تولید و رسیدن به دست نیازمندان شاید زمان ببرد و ما هم دست به کار شدیم سهمی داشته باشیم و زمانی این اقدامات ارزش بیشتری دارد که سریعتر به دست افراد نیازمند برسد.

وی افزود: از مردم می خواهیم با همکاری بسیج سازندگی و سپاه استان البرز و نواحی سپاه اقدام کنند که کمک های مردم دوستانه شان فقط در قالب کانکس و یا هزینه برای آن باشد.

فرمانده بسیج سازندگی استان البرز یادآور شد: در ۸ روستای تحت پوشش استان البرز ۱۹۵۰ نفر در قالب ۴۹۳ خانوار وجود دارند که بایستی تعداد کانکس های بیشتری تهیه و هر چه زودتر به منطقه ارسال شود.

قبل از این استان البرز معین ۷ روستا شده بود که با توجه به توان و ظرفیت استان، یک روستای دیگر هم اضافه شده است.

 

منبع:ایرنا

    دیدگاه ها

    • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
    • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
    • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

    تازه ها