رئیس بسیج سازندگی استان البرز در گفت‌وگو با تسنیم:
شناسه خبر :۱۳۵۰

۲۵ گروه جهادی از البرز به مناطق زلزله‌زده اعزام شدند

رئیس بسیج سازندگی استان البرز گفت: تاکنون ۲۵ گروه جهادی با ظرفیت ۳۸۰ نفر از استان البرز به مناطق زلزله زده اعزام شدند.
نسخه مناسب چاپ

به گزارش روابط عمومی بسیج سازندگی البرز،سرهنگ علی ترکاشوند در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در کرج، با اشاره به حضور سپاه استان البرز در ۷ روستای زلزله زده استان کرمانشاه اظهار داشت: نزدیک به ۱۰۰ درصد کارهای مربوط به اسکان موقت زلزله‌‌زده‌ها به اتمام رسیده و تا ۱۵ روز آینده در تمامی روستاها اسکان موقت انجام می‌شود.

رئیس بسیج سازندگی استان البرز با بیان اینکه سپاه استان البرز ساخت خانه‌های مقاوم  ۷۶ منزل از خانواده‌های تحت پوشش بهزیستی و کمیته امداد سرپل‌ذهاب واقع در ثلاث‌باباجانی را بر‌عهده دارد، ادامه داد: آواربرداری در ۵۰ درصد روستاها به پایان رسیده است.

وی با اشاره به اینکه مابقی روستاها در حال آواربرداری هستند و برخی از روستاها به سبب حجم زیاد تخریب‌ها، خود مردم تمایل به سکونت مجدد در آن منطقه را ندارند و به دنبال اسکان در منطقه دیگر هستند، بیان کرد: انتقال روستاها به بروکراسی و امور اداری نیاز دارد.

ترکاشوند با بیان اینکه در این مناطق کمبود اتصالات لوله آب و برق به محل کانکس‌ها وجود دارد، اضافه کرد: تاکنون ۲۵ گروه جهادی با ظرفیت ۳۸۰ نفر از  استان البرز به مناطق زلزله‌زده اعزام شدند.

وی با اشاره اینکه هر ۷ روز یکی از سپاه نواحی ۱۰ گانه استان البرز با سازمان‌دهی در مناطق حضور دارند، عنوان کرد: برای ساخت ۷۶ منزل در ثلاث باباجانی، نیاز به حضور بیشتر نیروهای فنی و جهادی به مدت بیش از ۶ ماه در این منطقه است.

    دیدگاه ها

    • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
    • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
    • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

    تازه ها