شناسه خبر :۳۸۶۲

ساخت خانه های دائمی زلزله زدگان نیازمند کمک خیرین است

سرهنگ پاسدار مهران طیران، معاون فرهنگی بسیج سازندگی استان البرز گفت که ساخت خانه های دائمی زلزله زدگان استان کرمانشاه نیازمند ورود و کمک خیرین است.
نسخه مناسب چاپ

سرهنگ پاسدار مهران طیران روز دوشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا، افزود: سهم استان البرز برای بازسازی واحدهای مسکونی روستایی، ۲۸ واحد مسکونی در ۱۶ روستا از توابع دشت ذهاب می باشد.

وی با بیان اینکه این واحدهای مسکونی برای ساکنانی ساخته می شود که تحت پوشش سازمان های امدادی همچون کمیته امداد و بهزیستی هستند، اظهار داشت: هزینه ساخت هر واحد مسکونی ۶۰ میلیون تومان برآورده شده است که مقرر شده که نیمی از آن از طریق تسهیلات دولت در اختیار آسیب دیدگان قرار گیرد.

وی گفت: تامین مابقی هزینه ساخت این واحدهای مسکونی بایستی از طریق دستگاه های حمایتی، بسیج سازندگی و خیرین انجام شود که تا کنون این دستگاه ها هیچ اقدامی را برای تامین بودجه موردنیاز انجام نداده اند.

طیران با اشاره به اینکه هم اکنون کار ساخت ۲۲ واحد مسکونی در مناطق روستایی دشت ذهاب توسط البرز آغاز شده، ادامه داد: برای ورود مردم و خیرین در این موضوع، اقدام مناسبی که در جمعه گذشته انجام شد، دعوت مردم در تمام مصلاهای نماز جمعه استان به بازسازی مناطق آسیب دیده ناشی از زلزله کرمانشاه بود.

وی اضافه کرد: بر اساس برنامه ریزی های انجام شده تلاش داریم که ۴ واحد مسکونی تا ۲۴ اردیبهشت ماه جاری به بهره برداری برسد.

معاون بسیج سازندگی استان البرز به مشکلات اجرای این پروژه ها اشاره کرد و گفت: از مشکلات پیش رودر روند پیشرفت پروژه ها تعهداتی است که می بایست بنیاد مسکن اجرا نماید که متاسفانه تاخیر در روند اجرای تعهدات چالش بزرگی در روند پیشرفت کار به وجود آورده است.

وی بر کمک های خیرین و مردم همیشه در صحنه استان البرز جهت پیش برد سریع پروژه ها و حل شدن مشکلات معیشتی مردم منطقه تاکید کرد.

 

    دیدگاه ها

    • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
    • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
    • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

    تازه ها