رئیس سازمان بسیج سازندگی استان البرز:
شناسه خبر :۴۰۴۵

ایجاد ۱۲۰شغل با پرداخت تسهیلات بسیج سازندگی البرز

رئیس سازمان بسیج سازندگی استان البرز گفت: در سال گذشته با پرداخت ۲میلیارد تومان تسهیلات ۱۲۰شغل در استان ایجاد شده است.
نسخه مناسب چاپ

 

به گزارش خبرگزاری صداوسیما، رئیس سازمان بسیج سازندگی استان البرز به مناسبت هفته بسیج سازندگی در نشست خبری که در سالن جلسات بسیج دانشجویی استان البرز برگزار شد، گفت: رفع تبعیض اجتماعی، ایجاد عدالت مردمی و از بین بردن فقر و بیکاری و اعتیاد مبتنی بر اقتصادمقاومتی و داخلی است که حمایت از کالای ایرانی یکی از این بخش‌ها است.

سرهنگ علی ترکاشوند افزود: کالای ایرانی سبب اشتغال در کشور می‌شود و بیکاری و فقر نیز به دلیل استفاده نکردن از کالاهای داخلی و واردات کالاهای خارجی است.

وی در ادامه اضافه کرد: پس از زلزله کرمانشاه ۲۸واحد مسکونی در اختیار قرار داده شد و اکنون ۶۰درصد این واحدها پیشرفت فیزیکی داشته است و برای اتمام کار نیاز به اعتبار بیشتر است و از افرادی که می توانند کمک کنند به یاری ما بشتابند.

رئیس سازمان بسیج سازندگی استان البرز گفت: ۱۴گروه جهادی شامل ۴۲۱برادر و ۱۱۰خواهر جهادی به مناطق زلزله‌زده کرمانشاه خدمت‌رسانی کردند و ۴هزار نفر نیز در سال گذشته تحت عنوان نهضت سواد آموزی آموزش دیده و سواد دار شدند به طوریکه در استان رتبه نخست و در کشور رتبه سوم را کسب کردیم.

سرهنگ ترکاشوند ادامه داد: حدود ۷۰پروژه در ۱۰محله محروم و کم برخوردار استان توسط بسیج سازندگی افتتاح شد و با پرداخت ۲ میلیارد تومان تسهیلات ۱۲۰شغل در استان ایجاد شده است.

رئیس سازمان بسیج سازندگی البرز افزود: هشت پروژه عمرانی هم توسط جهادگران سازندگی در سطح استان البرز آغاز شده است و تلاش می کنیم این پروژه ها را تا نیمه سال۹۷ به بهره‌برداری برسانیم.

وی گفت: طرح اعتلای بسیج در حوزه کشاورزی نیز ورود می‌کند و با همکاری اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی از ۱۰۰میلیون تومان تا ۳ میلیارد تومان تسهیلات به تعاونی‌ها پرداخت می‌شود.

وی در ادامه اضافه کرد: طرح خدمت رسانی کرامت نیز در ۱۱محله کرج در حال اجراست و با اضافه کردن ۳محله دیگر به طرح خدمت رسانی کرامت کرج به ۱۴محله افزایش می یابد.

سرهنگ ترکاشوند در پایان افزود: طرح کرامت، طرح اطلاع جهادی (جغرافیای هدف محله ها) و طرح اشتغال پایدار از دیگر برنامه های بسیج سازندگی در سال۹۷ است و تلاش می کنیم با کارهای کمتر کیفیت را بالا ببریم تا کارها منطقی تر و اثرگذارتر باشد.

 

    دیدگاه ها

    • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
    • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
    • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

    تازه ها