شناسه خبر :۴۰۵۱

ساخت ۲۸ واحد مسکونی در مناطق زلزله زده کرمانشاه/ اجرای ۵۶ پروژه عمرانی در البرز

رئیس سازمان بسیج سازندگی البرز از اجرایی ۵۶ پروژه عمرانی در البرز با همت جهادگران بسیجی خبر داد و گفت: فعالیت ۶۰ گروه جهادی البرز با محوریت شعار سال همراه است.
نسخه مناسب چاپ

علی ترکاشوند، رئیس سازمان بسیج سازندگی استان البرز در خصوص عملکرد این سازمان به خبرنگار خبرگزاری شبستان در البرز گفت: بسیج سازندگی استان البرز نگاه استانی و فرااستانی نسبت به حوزه راهبردی خود دارد.

ترکاشوند توضیح داد: در سطح استان البرز متناسب با ۱۰ منطقه محروم استان که مورد شناسایی قرار گرفتند، جهادگران بسیجی با احداث پروژه های عمرانی در بحث کاهش آسیب های اجتماعی همچون اعتیاد، عملکرد موثری داشته اند.

 

به گفته وی، مناطقی چون سهرابیه، مهدی آباد، ملک آباد، حیدرآباد، مالک اشتر حصارک، خط چهار حصار و سید جمال در نظرآباد از محورهای فعالیت جهادگران است.

 

وی در زمینه آمار عملکردی این سازمان در سال ۹۶ مطرح کرد: سال گذشته سهم تسهیلات اقتصاد مقاومتی ویژه این سازمان بسیار کم بود با این وصف ۵۶ پروژه عمرانی با تسهیلاتی شامل یک و نیم میلیارد تومان در بحث اشتغالزایی هزینه گردید.

 

ترکاشوند ادامه داد: تشکیل تعاون های اقتصادی از جمله ویژه برنامه های مورد نظر در بحث اقتصاد مقاومتی است که در این امر نیز ۱۰ تعاون با هدف اشتغالزایی تشکیل شد.

 

اجرای طرح کرامت در ۱۴ محله کرج

 

رئیس سازمان بسیج سازندگی استان البرز محله محوری را یکی از راهبردهای این سازمان در راستای حمایت از محرومان و تحقق برنامه های اجرایی بسیج خواند و گفت: طرح خدمت رسانی در ۱۴ محله کلانشهر کرج با همت بسیجیان جهادگر انجام می شود.

 

ترکاشوند تصریح کرد: محلات به واسطه آشنایی و قرابتی که اهالی آن با یکدیگر دارند زمینه و بستر مناسبی در جهت پیشگیری از آسیب های اجتماعی و یا تعدیل این آسیب ها است.

 

وی با برشمردن فعالیت ۶۰ گروه جهادی در سطح استان اظهار کرد: گروه های جهادی استان به ۶۰ مجموعه از نیروهای انسانی جوان می رسد که در خارج از استان نیز فعالیت های شاخصی داشته اند.

 

نگاه فرا استانی بسیجیان جهادگر البرزی

 

ساخت مدرسه شهید محسن کمالی دهقان در روستای بزمان در سیستان و بلوچستان با همت گروه جهادی امیرالمومنین (ع) نمونه فعالیت های بسیجیان جهاد سازندگی بود که رئیس سازمان به آن اشاره کرد.

 

حمایت از محرومان، کاهش آسیب های اجتماعی چون طلاق، حاشیه نشینی، اعتیاد و ... از برنامه های محوری و افق راهبردی سازمان بسیج سازندگی است که ترکاشوند با تامل بر آن مطرح کرد: اقتصاد مقاومتی و حمایت از کالای ایرانی که تاکید رهبر معظم انقلاب است، محور برنامه اجرایی برای سال جاری است.

 

ساخت ۲۸ واحد مسکونی در مناطق زلزله زده

 

وی به فعالیت سازمان در خارج از استان و به ویژه وضعیت مردم کرمانشاه اشاره کرد و گفت: جهادگران بسیج سازندگی البرز برای زلزله زدگان کرمانشاه ساخت ۲۸ واحد مسکونی را در برنامه قرار دادند که ۶۰ درصد پیشرفت داشته است.

 

به گفته ترکاشوند، بسیجیان جهادگر البرز در قالب ۴۲۱ مرد و ۱۱۰ خواهر که در مجموع ۱۴ گروه جهادی بودند با هدف خدمت رسانی طی این مدت در مناطق زلزله زده همت گماردند.

 

رئیس سازمان بسیج سازندگی البرز از آغاز به کار هشت پروژه عمرانی با همت جهادگران بسیجی خبر داد و گفت: انتظار می رود با همت و عزم فعالان بسیج سازندگی این پروژه ها پیش از پایان سال جاری افتتاح گردد.

    دیدگاه ها

    • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
    • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
    • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

    تازه ها