شناسه خبر :۵۲۲۸

تلاش جهادگران بسیجی استان البرز برای رفع محرومیت از منطقه محروم سهرابیه کرج

جمعی از جهادگران بسیجی کرج در قالب کاروان‌های جهادی در مناطق محروم کرج از جمله سهرابیه برای اقشار کم برخوردار خدمت‌رسانی می‌کنند.
نسخه مناسب چاپ

 

به گزارش سازمان بسیج سازندگی استان البرز، جمعی از اصحاب رسانه صبح امروز از اردوی جهادی جهادگران بسیجی در منطقه سهرابیه کرج بازدید کردند.

ساخت نماد دو شهید گمنام منطقه سهرابیه که سال قبل در سالروز شهادت حضرت زهرا(س) در این منطقه به خاک سپرده شده‌اند یکی از اقدامات گروه سلمان فارسی است، این گروه متشکل از ۳۵ نفر از جهادگران بسیجی است که در این منطقه محروم ارائه خدمت می‌کنند.

در این اردو که در منطقه سهرابیه در حال انجام است گروه جهادی سلمان فارسی در حال تعمیرات بر روی دو منزل مسکونی متعلق به خانواده‌های بی‌بضاعت هستند.

میلاد بوئینی مسئول گروه جهادی سلمان فارسی در این بازدید اظهار داشت: گروه سلمان فارسی از سال ۹۱ کار خود را با حضور در منطقه موگویی استان چهارمحال و بختیاری آغاز کرده است و از سال گذشته تصمیم گرفته شد که در استان البرز فعالیت خود را ادامه دهیم و منطقه سهرابیه یکی از مناطق حاشیه‌نشین شهر کرج انتخاب شد که به خاطر مجاورت با زندان قزل حصار مشکلات عدیده ای دارد و به خاطر اینکه حاشیه شهر بود گرفتار کمی بی‌توجهی از سوی مسئولان بودیم.

وی با بیان اینکه این منطقه ۱۰ هزار نفر جمعیت دارد، افزود: از سال گذشته که کار در این منطقه شروع شد ابتدا در موضوع آسیب‌های اجتماعی آغاز کردیم و در موضوع مواد مخدر ۱۳۰ کارتن خواب پرخطر بعد از شناسایی از منطقه جمع‌آوری شد که مردم این کار را بهترین کار گروه ما یاد می‌کنند.

بویینی با بیان اینکه ۷۰ سرپرست خانوار دارای اعتیاد شناسایی و با کمک‌های ما به سمت ترک اعتیاد رفتند، عنوان کرد: طی مذکراتی که با کمپ‌های ترک اعتیاد داشتیم ۶۰ درصد تخفیف برای آنها گرفته و خودمان با حمایت مالی خیرین مابقی هزینه ترک اعتیاد آنها را فراهم کردیم و حمایت معیشتی هم از خانواده‌های آنها انجام شد.

رئیس گروه جهادی سلمان فارسی با بیان اینکه از سال گذشته دو شهید گمنام در این منطقه به خاک سپرده شدند، عنوان کرد: ما به نیت مزار شهدا و نماد آنها و کمک به تعمیرات منازل دارای مشکل مردم وارد شدیم و بعد از آن متوجه شدیم که این منطقه حدود ۳ ماه است آب آشامیدنی ندارد و قسمتی که آب دارد آبش گل آلود است و شروع کردیم از مسئولان مربوطه در این زمینه مطالبه‌گری کردیم و با توجه به اینکه چاه آب اینجا شخصی اداره می‌شد دخالت دستگاه‌ها کمی سخت بود و بعد از پیگیری‌های انجام شده بخشی از مشکلات آب این منطقه حل شده است.

وی افزود: یک زن سرپرست خانوار دارای یک فرزند دختر ۱۳ ساله دارای منزل نبود و شبها در جای دیگری می‌خوابیدند که با پیگیری‌های لازم منزلی کوچک توسط یکی از خیرین برای آنها خریداری و در حال حاضر در دست تعمیر اساسی توسط جهادگران بسیجی استان البرز است.

    دیدگاه ها

    • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
    • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
    • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

    تازه ها