دوشنبه 1401/04/13 - 13:28
خانم طهماسبی
استان البرز
رئیس سازمان بسیج سازندگی استان البرز:

بیش از ۳۱۴ هزار قطعه جوجه ی یک روزه در روستاهای استان البرز توزیع شد.

رییس بسیج سازندگی سپاه امام حسن مجتبی (ع) استان البرز گفت: ۳۱۴ هزار قطعه جوجه یک روزه با همکاری سازمان جهاد کشاورزی بین روستاییان البرزی توزیع شد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بسیج سازندگی استان البرز؛ سرهنگ پاسدار مهران طیران روز دوشنبه در گفت وگو با خبرنگار بسیج سازندگی افزود:  این جوجه ها به دنبال تفاهمنامه  طرح همت بین بسیج  سازندگی و  جهاد کشاورزی برای جلوگیری از معدوم سازی جوجه های یک روزه  از خردادماه امسال تاکنون  انجام شده است.

بسیج سازندگی

وی اظهار داشت: در اجرای این طرح ۹ ناحیه مقاومت استان البرز شامل نواحی نظرآباد، ساوجبلاغ، امام محمدباقر (ع) بخش آسارا، محمدشهر، طالقان، اشتهارد، امام هادی (ع) مهرشهر، چهارباغ، فردیس و گروه جهادی تواصی فعال شده اند.

وی به چند نکته اساسی در اجرای طرح همت اشاره کرد و گفت:  این جوجه ها در واقع سفارش قبلی مرغداران می باشد که در ماه‌های گذشته ثبت سفارش شده اند و متاسفانه بنا به دلایلی از تحویل این جوجه خودداری نموده و اقدام به معدوم نمودن آن ها می کردند.

بسیج سازندگی

طیران افزود: از انجا که جوجه ها دارای نژاد گوشتی و مساعد پرورش در شرایط صنعتی می باشند می توان با آماده کردن حداقل شرایط نگهداری که در روستاها این امکان می باشد بخش قابل قبولی را به چرخه تولید گوشت وارد کرد.

وی تصریح کرد: البته در شرایط استاندارد و صنعتی دوره پرورش این جوجه ها ۴۰ الی ۴۵ روزه و با تلفات کمتر بوده اما در شرایط معمول دوره پرورش ۶۰ الی ۷۰ روزه  می باشد که شاید با تلفات بیشتری همراه باشد.

رییس بسیج سازندگی استان البرز گفت: این جوجه ها به صورت رایگان در اختیار مردم قرار می گیرد و هزینه نگهداری آن بسیار کم است که پرورش آن برای روستاییان برای اشتغالزایی و درآمدزایی توجیه اقتصادی دارد.انتهای پیام./

افزودن دیدگاه جدید

About text formats

Restricted HTML

  • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
کد امنیتی
اگر شما یک بازدید کننده انسانی هستید و یک ربات نیستید به چالش و آزمون زیر پاسخ دهید.