یکشنبه 1401/05/09 - 22:21
خانم طهماسبی
استان البرز
فرمانده سپاه استان البرز درهمایش اقتصاد مقاومتی استان البرز:

کار در حوزه انرژی نامحدود خورشیدی ضرورت دارد

فرمانده سپاه امام حسن مجتبی (ع) استان البرز در همایش اقتصاد مقاومتی استان البرز که به منظور تشریح برنامه‌های اقتصاد مقاومتی و توجیه طرح جهاد روشنایی برگزار شد ، گفت: اقدامات بسیاری در حوزه های مختلف باید صورت گیرد که یکی از آن ها کار در حوزه انرژی نامحدود خورشیدی است زیرا به سادگی و به صورت رایگان از انرژی استفاده نمی کنیم.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بسیج سازندگی استان البرز، سردار علیرضا حیدرنیا، روز یکشنبه در همایش «قرارگاه اقتصاد مقاومتی سپاه امام حسن مجتبی (ع) استان البرز» که به منظور تشریح برنامه‌های اقتصاد مقاومتی و توجیه طرح جهاد روشنایی و در جمع فرماندهان نواحی، مدیران ارشد اقتصاد مقاومتی سازمان بسیج سازندگی کشور و مدیران ادارات برق ، ساتپا ، کمیته امداد امام (ره) و سازمان بهزیستی استان البرز در اردوگاه شهید رجایی سپاه واقع در محمدشهر کرج و با هدف استفاده از نیروی خورشیدی در مناطق محروم برگزار شد، افزود: کشورهای پیشتاز در این عرصه، کشورهایی هستند که فناوری نوین را توسعه می دهند.

بسیج سازندگی

وی با اشاره به وجود پدیده های کم آبی و خشکسالی در کشور و با بیان اینکه در سنوات گذشته نیز مشاهده کردیم که در حال حرکت به سمت سال های خشک هستیم، اظهار داشت: زمانی که کمبود آب وجود دارد، به تبع آن، با کمبود برق و مشکل انرژی نیز مواجه هستیم و از طرفی، جمعیت کشور در حال توسعه در حال افزایش و اقتصاد و تولید آن نیز در حال رشد است که همه این موارد به انرژی نیاز دارند.

بسیج سازندگی

فرمانده سپاه امام حسن مجتبی (ع) استان البرز گفت: زمانی که رهبر معظم انقلاب، نگاه و افق طولانی و بلند مدتی در خصوص انرژی صلح آمیز هسته ای دارند، ما نمی توانیم با شیوه و نگاهی که چندین سال پیش وجود داشته، کار را ادامه دهیم و کشور را اداره کنیم به طوریکه زمانی که برق در البرز قطع می شود، به دلیل اتصال ۸۰ درصد آب استان به چاه ها ، آب نیز قطع می شود.

حیدرنیا با اشاره به قطعی های مکرر برق در استان البرز در سال گذشته و با بیان اینکه  با روی کار آمدن دولت انقلابی، اتفاقات خوبی در حال رقم خوردن است، عنوان کرد: اقدامات بسیاری در حوزه های مختلف باید صورت گیرد که یکی از آن ها کار در حوزه انرژی نامحدود خورشید است زیرا در کشوری زندگی می کنیم که به سادگی و به صورت رایگان از انرژی استفاده نمی کنیم.

بسیج سازندگی

وی خاطرنشان کرد: برخی کشورها به شیوه های مختلف بیش از ما تولید انرژی دارند اما کمتر از ما مصرف می کنند؛ الگوی مصرف ما دچار مشکل و ایراد بوده اما در حال اصلاح است و این در حالی است که سیستم و تکنولوژی نیز باید ارتقا پیدا کند.

فرمانده سپاه امام حسن مجتبی (ع) استان البرز با بیان اینکه دولت در زمان حاضر برای انرژی برق یارانه پرداخت می کند، افزود: حذف این یارانه از انرژی توسط دولت ممکن نیست زیرا بسیاری از مردم جزو دهک های پایین جامعه هستند که در صدد اجرای طرحی با کمک و تلاش و اراده بسیجیان هستیم که مشکلات افراد دهک های پایین را مرتفع کنیم تا اگر متعاقبا دولت قصد اتخاذ تصمیمی در خصوص یارانه انرژی داشت، کمترین آسیب به آن ها وارد شود. انتهای پیام./

افزودن دیدگاه جدید

About text formats

Restricted HTML

  • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
کد امنیتی
اگر شما یک بازدید کننده انسانی هستید و یک ربات نیستید به چالش و آزمون زیر پاسخ دهید.